Kalendář akcí AV21

Dnes < 2019 >  < březen > 
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Workshop na téma „Příprava citlivých vzorků pro pokročilé metody elektronové mikroskopie“

Ve dnech 15.–16. 8. 2018 se v Konferenčním centru AV ČR v Nových Hradech konal workshop na téma „Příprava citlivých vzorků pro pokročilé metody elektronové mikroskopie“. Hlavním organizátorem byla Ing. Jana Nebesářová, CSc., Biologické centrum AV ČR, České Budějovice, spoluorganizátory byli Ing. Vladislav Krzyžánek, Ph.D., ÚPT AV ČR, Brno a Doc. RNDr. Miloslav Šlouf, Ph.D., ÚMCH AV ČR, Praha.

 

V rámci této akce vystoupila řada špičkových odborníků z České republiky, včetně studentů doktorských programů a mladých vědeckých pracovníků, kteří se podělili především o nejnovější výsledky z oblasti pokročilých metod fotonové a elektronové mikroskopie a jejich kombinací využívaných v současné době pro studium biologických vzorků. Workshop zahájila úvodní přednáškou Jana Nebesářová z Biologického centra AVČR, kde uvedla problematiku přípravy biologických vzorků pro 3D rastrovací elektronovou mikroskopii. Dále následovala přednáška Adama Strachoty zaměřená na vývoj nových pryskyřic pro účely přípravy biologických vzorků, dále pak Marie Vancové o přípravě vzorků pro korelativní mikroskopii. Následovala řada kratších přednášek z různých oborů souvisejících s tématikou akce. V otevřené diskuzi po jednotlivých přednáškách a v přestávkách vzniklo několik nápadů, které vznikly díky zkušenostem a znalostem účastníků z různých oborů a budou předmětem další spolupráce v nejbližší budoucnosti.

Workshop byl organizován Biologickým centrem AV ČR, v rámci projektu Strategie AV21, výzkumný program „Diagnostické metody a techniky“. Hlavním koordinátorem tématu byl Vladislav Krzyžánek z Ústavu přístrojové techniky, oddělení Elektronová mikroskopie, skupina Mikroskopie pro biomedicínu.

Program akce.

17. 8. 2018